Kaviareň Zlatá Kniha

Kaviareň Zlatá Kniha je priamo súčasťou priestorov kníhkupectva na Štefánikovej ulici v Nitre (pešej zóne). Ponúkame taliansku kávu a stredoamerickú kávu, čaj, acaico, nealko nápoje a cukrovinky.

ponuka kavy Zlata Knihaponuka caje Zlata Knihaponuka acaico Zlata Knihaponuka nealko Zlata Kniha

Kaviareň Zlatá Kniha je nefajčiarskou kaviarňou (avšak s možnosťou zakúpiť cigarety) a je určná pre 10 - 12 osôb. Kávy podávané v našej kaviarni patria k absolútnej špičke a sú potešením pre spríjemnenie Vašich chvíľ u nás...

Prinášame Vám DAVIDOFF a PiacettoDavidoff Zlata KnihaPiacetto Zlata Kniha

Davidoff Café je 100% arabica káva zo Strednej Ameriky a Kolumbie s vysoko elegantnou chuťou a jemnou arómou. Je určená tým, ktorí dávajú prednosť prvotriednej káve, ktorá však ponúka svoj originál charakter so stredne silnou a kyslou chuťou a jemnou vôňou.

Piacetto Espresso je zmes 80% arabica a 20% robusta, na vývoji ktorej sa podieľal Graziano Chessa, známy taliansky barista. Piacetto je vytvorená zo špeciálnych druhov kávy v pravom talianskom spôsobe a odráža originál taliansku kávovú kultúru.


Kávy v ponukeEspresso

Pravé espresso je výsledkom 7g pomletej kávy s 30ml horúcej vody tečúcej 25 sekúnd. Espresso je základná káva, ktorá sa podáva buď taká, alebo ďalšou prípravou sa tvorí na nasledujúce nápoje.

Ristretto

Pripravované úplne rovnakým spôsobom ako espresso s tým rozdielom, že horúca voda tečie rýchlejšie a to približne 20 sekúnd. Ristretto je tak o niečo silnejší a aromatickejší, než klasické espresso.

Americano

Espresso zaliate vodou.

Doppio

Dvojité Espresso.

Cappuccino

Pravé talianske cappuccino znamená zaliatie pol pohára rozpustnej kávy a pridanie dostatočne zohriateho mlieka tak, aby vytvorilo penu. Niekedy sa posypať kakaom alebo škoricou.

Latte Machiato

Macchiato je espresso s mliečnou penou. Tá sa šľahá z plnotučného mlieka a podáva po dvoch lyžičkách na espresso.

Viedenská káva

Káva pripravovaná do skla zaliatím rozpustnej kávy horúcou vodou alebo slabou kávou. Hore s nastriekanou šľahačkou a nastrúhanou čokoládou.

Alžírska káva

Obdoba viedenskej kávy s panákom vaječného koňaku. Najprv zaliata rozpustná káva horúcou vodou a potom pomaly naliaty panák koňaku tak, aby na dne vytvoril peknú mozaiku. Ozdobená šľahačkou.

Írska káva

Obdoba viedenskej kávy s panákom jamesu (irish whiskey). Najprv zaliata rozpustná káva horúcou vodou a potom pomaly naliaty panák jamesu tak, aby na dne vytvoril peknú mozaiku. Ozdobená šľahačkou.


Priestory kaviarne si môžete prezrieť v galérii Zlatej knihy.

Projekt ZLATÁ KNIHA

Projekt ZLATÁ KNIHA v Nitre nadviazal na dlhodobý rozvoj a myšlienku prevádzky KNIHA v Topoľčanoch, ktorá je unikátnou v SR, ako aj na nevyhnutnosť rozvíjať vzdelanie...

www.kniha.sk

Napísali o nás

Dňa 26. septembra 2014 bolo na pešej zóne otvorené nové kníhkupectvo Zlatá Kniha. Primátor Nitry Jozef Dvonč ocenil snahu majiteľa kníhkupectva za realizáciu...

Viac...

Otváracie hodiny

PONDELOK - PIATOK: 9:00 – 18:00
SOBOTA: 9:00 – 13:00
NEDEĽA: ZATVORENÉ

Kontakt

O ZLATEJ KNIHE

"Zlatá Kniha Zlaté Ceny" znamená pre Vás "zlaté časy" nakupovania a dostupnosti literatúry...

Ponuka

Spolupráca s autormi

V spolupráci s hudobným zoskupením Walk On na pravidelnej báze organizujeme spoločenské akcie...

Akcie

Káva Davidoff

Davidoff café je vyrobená so 100% zŕn arabica, ktoré sú pestované na svahoch s nadmorskou výškou od 1000 – 2000m.

Davidoff café

Káva Piacetto

Svetoznáma talianska značka espressa PIACETTO symbolizuje občerstvenie a relaxáciu pre náročných hostí.

Piacetto Espresso